• Call Us : 06 7666965 / 7663946
  • Email Us : info@nisuaq.com
  • Login
  • Download Brochure
  • School calendar

News & Events

Nisotsav-2021 RESULTS 17-02-2021


RESULTS: KG SECTION

Event: LIght Music

SHAUN KG1B FIRST
BENO THOMAS KG1A SECOND

Event: Solo Dance

BAHVYA SURESH KG1B FIRST
STEFANOS KG1B SECOND
BENO THOMAS KG1A THIRD
FATHIMA ARAFA KG1A THIRD
ZAINAB MOHAMMED KG1B THIRD

Event: Story Narration

BHAVYA SURESH KG1B FIRST
ABIGAIL SIJU KG1A SECOND
RAZWA ANTHOOPARAMBIL KG1A SECOND
BENO THOMAS KG1A THIRD
AYDIN ALTHAF KG1A THIRD

Event: Poem Recitation

MARCUS CHERIAN TIJO KG1A FIRST
BHAVYA SURESH KG1B SECOND
ABIGAIL SIJU KG1A THIRD
STEFANOS KG1B THIRD

Event: Fancy Dress

STEFANOS KG1B FIRST
BHAVYA SURESH KG1B FIRST
ZAINAB MOHAMMED KG1B SECOND
ADHWAITH ARUN KG1A SECOND
BENO THOMAS KG1A THIRD
Event: Light Music
MOHAMMED AROOSH KG2B FIRST
AIDEN DEEPAK KG2A SECOND
Event: Solo Dance
LAKSHMI SANJU KG2A FIRST
FATHIMA DIWA KG2C SECOND
ARUSH BALA KG2A SECOND
ABHITHA NAIR KG2C THIRD
Event: Poem Recitation
ARYAN ANEESH KG2B FIRST
AIDEN DEEPAK KG2A SECOND
MOHAMMED AROOSH KG2B THIRD
Event: Story Narration
AIDEN DEEPAK KG2A FIRST
JOANNA MARY SHABU KG2C SECOND
LAKSHMI SANJU KG2A SECOND
ARYAN ANEESH KG2B THIRD
Event: Fancy Dress
ABHITHA NAIR KG2C FIRST
ARUSH BALA KG2A SECOND
JOANNA MARY SHABU KG2C SECOND
ARJUN KG2A THIRD
RESULTS- KIDDIES
Event: Light music
1 FAIZA NIZAR 1B FIRST
2 HANNA CICLIN FIROS 2A SECOND
3 DEEN DAYYAN SAIFAL 1A THIRD
Event: Story telling
1 NAMASYA 2A FIRST
2 FOUSANA 2A SECOND
3 AALIYA   THIRD
4 ANTONIO 1B THIRD
Event: Poem recitation (Malayalam)
1 NAMASYA 2A FIRST
2 SAFWAN SABEER 2C SECOND
3 SATVIKA  SHANIL 1B THIRD
Event: Poem recitation (Hindi)
1 SAFWAN SABEER 2C FIRST
2 FOUSANA FIROS 2A SECOND
3 NAMASYA 2A THIRD
Event: Dubsmash/ Tiktok
1 NAINIKA 1A FIRST
2 FAIZA NIZAR 1B FIRST
3 IMRAN 1A SECOND
4 PRANAV 1C THIRD
Event: Folk dance
1 AZKA 1C FIRST
2 ANTONIO THERATTIL 1B SECOND
3 DHEERAJ. K 2A THIRD
RESULTS- SUB JUNIORS
Event: Light music
1  ILANA SREEJITH 3A FIRST
2  Arundhathy  Indrajith       4A SECOND
3  Afroz  Aman  Rafeeq         4B THIRD
Event: Elocution
1 HAMDAN ANWAR     3B FIRST
2 SINAN.F         4B SECOND
Event: Poem recitation (Malayalam)
1 ILANA SREEJITH 3A FIRST
2 SINAN.F         4B SECOND
3 Arundhathy  Indrajith       4A THIRD
Event: Dubsmash/ Tiktok
1 SINAN.F 4B FIRST
2 ZAINAB FAIZAL   SECOND
3 HAMDAN ANWAR 3B THIRD
RESULTS-JUNIORS
Event: Light music
1 SAANVI BYJU 7A FIRST
2 DHIYA SAIFAL 6A SECOND
3 ASHNI MARIYAM SHIBU 5A THIRD
Event: Declamation
1 ENRIQUE THOMAS TIJO 7C FIRST
2 SWARNA JAYARAJ 7A SECOND
3 SANEEHA ASHARAF 6A THIRD
 Event: Poem recitation (Malayalam)
1 ENRIQUE THOMAS TIJO 7C FIRST
2 SANVI BAIJU 7A SECOND
3 AVAANI NANDHA 7B THIRD
Event: Poem recitation (Hindi)
1 BANEETA MARY BINU 7A FIRST
2 KRISHNAJA 5A SECOND
3 WAFEEK SHABEER 7B THIRD
Event: Dubsmash/ Tiktok
1 SWARNA JAYARAJ 7A FIRST
2 SAANVI BYJU 7A SECOND
3 ARYAN STIBIYON 7B THIRD
Event: Elocution
1 SWARNA JAYARAJ 7A FIRST
2 KRISHNAJA 5A SECOND
RESULTS- SENIORS
Event: Light music
1 NISMA NAVAS 9A FIRST
2 AAZIM AMIN RAFEEQ 9B SECOND
Event: Declamation
1 JASMINE MARIA 9A FIRST
Event: Poem recitation (Malayalam)
1 SRADHA SAJEEV 8B FIRST
Event: Dubsmash/ Tiktok
1 FARHANA NIZAR 8B FIRST
2 JASMINE MARIA 9A SECOND
3 SRADHA SAJEEV 8B THIRD
Event: Elocution
1 JASNMINE MARIA 9A FIRST
2 FATHIMA FIDHA 9A SECOND